معرفی گروه۱۳۹۹/۱۰/۱۲ ،۲۱:۴۳:۵۳ +۰۳:۳۰

معرفی

تربیت بدنی و ورزش جزلاینفک تعلیم و تربیت و وسیله‌ای برای رسیدن به سلامت جسمی و روحی نسل جوان است و این موضوع اهمیت ورزش در دانشگاهها را دو چندان می‌کند.

در کلیه دانشگاهها، دانشجویان طی ۴ سال تحصیلی ملزم به گذراندن ۲ واحد تربیت بدنی می‌باشند که در دو ترم مجزا و هفته‌ای یک جلسه در قالب ۲ درس تک واحدی (تربیت بدنی ۱ و ۲) ارائه می‌گردد. با در نظر گرفتن اینکه در دانشگاه‌های صنعتی دانشجویان از فعالیت بدنی کمتری برخوردارند و با توجه به اهمیت ورزش در بهبود وضعیت جسمی، روحی و روانی دانشجویان و به منظور ارتقاء سلامت عمومی آنان از سال ۸۹، با پیگیری های خانم دکتر امینی آیین نامه‌ای درخصوص افزایش جلسات تربیت بدنی به تصویب ریاست محترم دانشگاه رسید که طی آن، ارائه واحدهای تربیت بدنی در هر ترم به ۲ جلسه در هفته افزایش یافت. افزایش جلسات علاوه بر کمک به ارتقاء کیفیت جسمانی و روانی دانشجویان با تنوع رشته‌های ورزشی ارائه شده در هر ترم شادابی و نشاط خاصی را در بین آنان ایجاد نموده است. از سوی دیگر با توجه به نگاه تخصصی به رشته‌های ورزشی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر دانشجویان پس از فراغت از تحصیل دو رشته ورزشی را به صورت کلاسیک و عملی فرامی‌گیرند. این موضوع تربیت بدنی دانشگاه صنعتی امیرکبیر را از سایر دانشگاه‌ها متمایز کرده بود. متاسفانه در چند ترم اخیر بدلیل کمبود فضاهای ورزشی در دانشگاه این گروه به طور موقت مجبور به ارایه واحدها به صورت یک جلسه در هفته شد.

0
رشته ی ورزشی
0
استاد متخصص
0
دانشجو در هر ترم

مدیریت گروه

در دانشگاه صنعتی امیرکبیر وظیفه ارائه دروس تربیت بدنی بر عهده گروه آموزشی تربیت بدنی است که از سال ۸۲ فعالیت خود را به طور مستقل، زیر نظر معاونت آموزشی آغاز کرده است. آقای حمزه علیپور بعنوان اولین مدیر گروه انتخاب و انجام وظیفه نمودند. از سال ۸۹ خانم دکتر امینی مدیریت گروه آموزشی تربیت بدنی  را بر عهده گرفتند و از مهر ماه سال ۹۰ تا شهریور ۹۵ آقای دکتر شهرام آهنجان و از مهر ماه همان سال تا  شهریور ۹۹  خانم دکتر امینی مدیریت گروه را برعهده داشتند.  از مهر ماه ۹۹ تا کنون نیز جناب اقای محمد میلایی عهده دار مدیریت گروه تربیت بدنی دانشگاه صنعتی امیرکبیر می باشند.  .

.

مدیران مجموعه در طول زمان

سال مدیریت محترم
۸۲-۸۸ آقای محمد ولی حمزه علیپور
۸۹-۹۰ خانم دکتر اشرف امینی
۹۰-۹۵ آقای دکتر شهرام آهنجان
۹۵- شهریور ۹۹ خانم دکتر اشرف امینی
مهر ۹۹ تا کنون آقای محمد میلایی

رشته های ورزشی پسران

آمادگی جسمانی، شنا، کاراته، فوتبال، بسکتبال، بدمینتون، بدنسازی، شمشیربازی، تنیس روی میز، هاکی، هندبال و والیبال

رشته های ورزشی دختران

آمادگی جسمانی، شنا، کاراته، بسکتبال، شمشیربازی، بدنسازی، تنیس روی میز، بدمینتون و والیبال